Başbakan'dan Batum'a suç duyurusu

Başbakan Erdoğan bugünkü grup konuşmasında 'Asker kağıttan kaplan' diyen CHP'li Batum'a suç duyurusunda bulundu

Başbakan'dan Batum'a suç duyurusu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti grup toplantısında CHP'li Süheyl Batum'un 'asker kağıttan kaplan' sözlerine ise sert tepki gösterdi. 'Senin her yerin Anayasa hukukçusu olsa ne yazar' diyen Başbakan, canlı yayında Batum için suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

İşte Erdoğan'ın konuyla ilgili açıklamaları:

Ana muhalefet partisi geçmişinden bugüne darbe şakşakçılığından vazgeçmedi, bugün de vazgeçmiyor. Ve bakıyorsunuz sıfatı anayasa hukukçusu olan biri garip garip şeyler söylüyor. Senin her tarafın anayasa hukukçusu olsa ne yazar. Bu tür kişiler akademisyen olamaz. Bu kişiler hukukçu da olamaz. Bu kişiler sadece kitabı ezberlemiştir.

Ordumuzu adeta ABD'nin idaresine vermiş bir havada gösterme anlayışı bir suçtur. Şu anda Zonguldak bu işi başlattı. Ben bu suç duyurusunu burada ilan ediyorum. Gereğinin yapılması lazımdır. Bu karşılıksız kaldığı anda ordumuzla topla oynar gibi oynarlar. Bunun bedeli ödettirilmelidir. Demokratik süreçle bu olay asla iç içe olamaz. TSK'yı karton kutuya benzetme olayına asla prim veremeyiz. Bu konuda savcılarımızın gerekli adımları atması gerekiyor.

SÜHEYL BATUM'DAN JET YANIT

CHP Genel Başkan Yardımcısı Süheyl Batum, Başbakan'ın "suç duyurusunda bulunuyorum" şeklindeki sözlerine "Şehitlere kelle diyen mi suç duyurusunda bulunuyor" yanıtını verdi.

BAHÇELİ: BATUM ŞUURUNU KAYBETMİŞ