Başbakan medya patronunun baba evinde ağırlayacak

Hafta sonunda Rize, Artvin ve Trabzon'u kapsayan Doğu Karadeniz turuna çıkacak Başbakan Tayyip Erdoğan'ın baba evinde önemli bir konuk ağırlaması bekleniyor. Eski New York Belediye Başkanı, ekonomi ve finans dünyasının en önemli medya patronlarından Michael Bloomberg, Erdoğan ile görüşme talebinde bulundu

Başbakan medya patronunun baba evinde ağırlayacak

Alınan bilgiye göre, hafta sonunda Türkiye’de olacak Bloomberg’in talebine karşılık, Başbakan’ın Doğu Karadeniz’de olacağı bilgisi verildi. Bloomberg de eğer uygun görülürse Erdoğan ile görüşebilmek için Rize’ye gelebileceğini belirtti. Bloomberg’in Rize’de görüşme talebine olumlu bakıldığı, ancak randevunun henüz netleşmediği, netleşirse görüşmenin pazar günü Erdoğan’ın baba evinde olabileceği belirtiliyor.

ETKİN BİR İSİM

3 dönem New York belediye başkanlığı yapan ve 18 milyar dolarlık kişisel servetiyle dünyanın en zenginleri listesinde yer alan Bloomberg, belediye başkanlığı görevinin sona ermesinin ardından bu yılın başında Birleşmiş Milletler’in “Kentler ve İklim Değişikliği” konusunda özel elçisi oldu.

Bloomberg’in medya şirketi, dünyada finans ve ekonomi haberleri deyince ilk akla gelenler arasında yer alıyor. Bloomberg medya hizmetleri 68 ülkede 145 temsilciliği kapsıyor. Bloomberg’in Türkiye’de de bir ortaklığı bulunuyor.

Hürriyet