Balkan Gençler Judo Şampiyonası sona erdi

Mimar Sinan Spor Salonu'nda 9 ülkeden 160 sporcunun katılımıyla düzenlenen şampiyonada erkekler ve kızlarda 8 sıklette mücadele edildi.

Balkan Gençler Judo Şampiyonası sona erdi

Türk sporcuların 6’sı altın, 7’si gümüş, 10’u bronz 23 madalya kazandığı şampiyonada alınan sonuçlar şöyle:

Kızlar

44 kilo: 1. Borislava Damyanova (Bulgaristan), 2. Tuba Yayla (Türkiye), 3. Şehnaz Güz (Türkiye), 3. Amelia Doana (Romanya)
48 kilo: 1. Gülkader Şentürk (Türkiye), 2. Nazlıcan Kılıç (Türkiye), 3.Denisa Bente (Romanya), 3. Anita Sakal (Sırbistan)
52 kilo: 1.Büsra Akyol (Türkiye), 2. Elena Konstantin (Romanya), 3. Catalina Schiopu (Romanya), 3.Damla Çalışkan (Türkiye)
57 kilo: 1. İlayda Seyis (Türkiye), 2. Sara Bozic (Sırbistan), 3. Ivana Rikalo (Bosna Hersek), 3. Hasret Cin (Türkiye)
63 kilo: 1. Mirjina Miliç (Karadağ), 2. Paula Kanalas (Romanya), 3. Jovana Obradovic (Sırbistan), 3. Lavinia Lioveanu (Romanya)
70 kilo: 1. Aleksandra Samardzic (Bosna Hersek), 2. Jovana Pekoviç (Karadağ), 3. Mihriban Öner (Türkiye), 3. Aycan Durmuşoğlu (Türkiye)
78 kilo: 1. Firdevs Toprak (Türkiye), 2. Una Tuba (Sırbistan), 3. Maria Parascvic (Romanya), 4. Çağrı Güzelsoy (Türkiye)
+78 kilo: 1. Sebile Akbulut (Türkiye), 2. Kübra Bayram (Türkiye), 3. Andera Panea (Romanya), 3. Teodora Eneva (Bulgaristan)

Erkekler

55 kilo: 1. Vuk Nikcevic (Karadağ), 2. Oğuzhan Karaca (Türkiye), 3. Valentin Alipiev (Bulgaristan), 3. Yavuz Basel (Türkiye)
60 kilo: 1. Denis Jurakic (Sırbistan), 2. Bilal Aydın (Türkiye), 3. Andrej Zuravac (Bosna Hersek), 3. Filip Nurkic (Sırbistan)
66 kilo: 1. Marcel Cercea (Romanya), 2. Şahin Biçer (Türkiye), 3. Petar Zadro (Bosna Hersek), 3. Filip Jovanovic (Sırbistan)
73 kilo: 1. Nikola Gardasevic (Karadağ), 2. Nebojsa Gardasevic (Karadağ), 3. Dusan Saric (Sırbistan), 3. Murat Bektaş (Türkiye)
81 kilo: 1. Stefan Majdov (Sırbistan), 2. Arso Milic (Karadağ), 3. Lazer Aleksic (Sırbistan), 3. Muhammed Ali Cecenoğlu (Türkiye)
90 kilo: 1. Danilo Pantic (Karadağ), 2. Ahmet Efemgil (Türkiye), 3. Miloş Mijanoviç (Bosna Hersek), 3. Marian Negoescu (Romanya)
100 kilo: 1. Aydın Çalışkan (Türkiye), 2. Hadis Ramic (Bosna Hersek), 3. Jovan Pekoviç (Karadağ), 3. Luca Kunszabo (Romanya)
+100 kilo: 1. Mircea Croitoru (Romanya), 2. Harun Sadıkoviç (Bosna Hersek), 3. Kadir Bingöl (Türkiye), 3.Tevrentzidis Dimitros (Yunanistan)

AA