Bahçe kapısı öğrencilerin üzerine devrildi

Trabzon'da, okulun bahçe kapısı üzerlerine devrilen 4 ilköğretim öğrencisi yaralandı

Bahçe kapısı öğrencilerin üzerine devrildi

Alınan bilgiye göre, Erdoğdu Mahallesi’ndeki İsmetpaşa İlköğretim Okulunun arka kısmında kalan demir bahçe kapısı, dün bahçede oyun oynayan bir grup tarafından üzerinde hareket ettiği raydan çıkarıldıktan sonra yeniden yerine yerleştirilmeye çalışıldı. Bu sabah durumu fark eden okul idarecileri, kapıyı yerine yerleştirmek ve kırılan bölümleri kaynak yapmak için Trabzon Belediyesinden yardım istedi.

Demir kapı, belediyeye ait kaynak aracının geldiği sırada, teneffüs nedeniyle bahçede bulunan 4 öğrenci ile aracın üzerine devrildi. Yaralanan ilköğretim birinci sınıf öğrencileri Ömürhan Çakır, Berkay Tekin, Berat Orhan Fundaoğlu ve Muhammet Ali Dülger, Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ayağı kırılan Ömürhan Çakır, ortopedi servisinde tedavi altına alındı.

Diğer öğrencilerin durumunun iyi olduğu, bugün taburcu edilecekleri öğrenildi. Bu arada, Okul Müdürü Ayhan Bulutoğlu, öğrencilerin üzerine devrilebileceğini düşünerek kapının yakınında nöbet tuttuklarını, kaynak aracına yol vermek için girişimde bulundukları sırada kapının, merak ederek yakına gelen öğrenciler ile aracın üzerine devrildiğini söyledi.

Erdoğdu Mahallesi Muhtarı Saim Kantarcıoğlu da pazar günü mahalleden bir grubun okulun bahçesinde oynadığını, bazı kişilerin de bahçede alkol aldığını, demir kapının bu kişiler tarafından üzerinde hareket ettiği raydan bazı parçaları kırılarak çıkarıldığını öne sürdü. Muhtar Kantarcıoğlu, emniyet güçlerini bilgilendirdiklerini de kaydetti.