'Babama sözümü tuttum'

Soma'daki maden faciasında yaşamını yitiren maden işçilerinin çocukları bugün buruk bir karne sevinci yaşadı

'Babama sözümü tuttum'

Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybedenlerin çocuklarından Cumhuriyet İlkoukulu öğrencileri 8 yaşındaki Rüveyda Çoban ve ağabeyi 11 yaşındaki Talha Çoban, Mehmet Akif Ersoy Okulu 8’inci sınıf öğrencisi Enis İlçi ve 5’inci sınıf öğrencisi kardeşi Sinem İlçi karnelerini alır almaz Soma Mezarlığı’ndaki maden şehitliğinde yatan babalarına koştu.

Duygulu anların yaşandığı ziyaret sırasında, babaları Kemal Çoban için dua eden Çoban kardeşlerin anneleri Güllü Çoban, "Tarifi olmayan bir acı, keşke o da yanımızda olsaydı. Çocuklarım babalarının kabrini ziyaret edip dua etmek istedi. Karnelerini getirdiler, notları güzel ama buruk bir sevinç yaşıyoruz" dedi.

'BABAMA SÖZÜMÜ TUTTUM'

Şaban İlçi’nin İngilizce öğretmeni olmak isteyen oğlu Enis İlçi babasına iyi bir karne için söz verdiğini ve sözünü yerine getirdiğini kaydetti.

Annesi Aynur İlçi ve kardeşi Sinem İlçi ile babasının kabrini ziyaret eden Enis İlçi, "Babama hep söz verirdim derslerimde iyi olacağıma dair. Sözümü tuttum ve takdir belgesi aldım. Babama getirdim hemen, Konuşacak bir şey bulamıyorum" dedi.

DHA