Ayten için kuyuda arama yapılıyor

Muğla'nın Bodrum İlçesi'ne cesedi ormanlık alanda bulunan lise öğrencisi Ayten Kıvılcım'a ait olduğu belirtilen 2 fotoğraf makinesi ile 2 cep telefonu için kuyuda arama yapılıyor

Ayten için kuyuda arama yapılıyor

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ne bağlı Torba Mahallesi’nde 7 Temmuz 2010 tarihinde "Markete gidiyorum" diyerek evden çıktıktan 40 gün sonra cesedi evine 500 metre uzaklıktaki ormanlık alanda bulunan Ayten Kıvılcım’a ait olduğu iddia edilen iki fotoğraf makinesi ve iki cep telefonunun evine 100 metre ilerideki bahçe kuyusuna atıldığı iddiası üzerine Bodrum Savcılığı’nın talimatıyla jandarma ve AKUT ekipleri bu sabahtan itibaren arama başlattı.

Torba’da yaşayan Cevdet Göktepe’ye ait bahçede bulunan 12 metre çapındaki 13 metre derinliğindeki su kuyusunda 6 metre derinlikte su bulunması nedeniyle dalgıçlar inemeyince vidanjör getirilerek su boşaltılmasına başlandı.

Evlerine yakın yerde jandarmanın arama yaptığını öğrenen anne Sevinç Kıvılcım ile baba Necati Kıvılcım da olay yerine gelerek jandarma ve AKUT ekiplerinin kuyudaki operasyonunu yakından izledi.

Baba Kıvılcım, şöyle dedi: "Olaydan sonra kızımın iki fotoğraf makinesi ile iki cep telefonu bulunamadı, halada kayıp. Bugünkü arama ile ilgili bize bilgi verilmedi.

Sadece halen tutuklu bulunan, kızımın sevgilisi olduğunu iddia eden ve Muğla Cezaevi’nde tutulan Murat Emre Eyihuylu’nun ifadeleri doğrultusunda bu arama gerçekleştiriliyor olabilir. Muğla Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek dava ile ilgili henüz tarih belirlenmedi."

Ayten Kıvılcım’ın sevgilisi olduğu iddia edilen Eyihuylu, 9 Aralık 2010 tarihinde tutuklanmış, cezaevine götürülüşü sırasında Ayten’in ailesi ve yakınlarının linç girişiminden güçlükle kurtulmuştu.