Ardahan'da toplu mezar

Ardahan'da yapılan bir inşaat kazısında, toplu mezar ortaya çıkarıldı

Ardahan'da toplu mezar

Ardahan merkez Karagöl Mahallesi'nde yaptırılacak bir apartmanın temel kazısı sırasında toplu mezar ortaya çıktı. Cumhuriyet Savcılığı kazıyı durdurdu, toplanan iskeletler, Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

ERMENİLERİN KATLETTİĞİ TÜRKLER Mİ?

Askeri bot ve elbiselerin bulunduğu toplu mezarın, Ermeni katliamına uğrayan Türklere ait olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YükleKaragöl Mahallesi, Lise Caddesi üzerinde ev yapılmak için başlatılan kazı çalışmasını sürdüren iş makinası, iki metre derinliğe girdiğinde toplu mezara ulaştı. Çok sayıda insan iskeletinin bulunması üzerine durum Cumhuriyet Savcılığına bildirildi. Cumhuriyet savcısı, kazı yerine gelerek inceleme yaptı. Daha sonra polis ve belediye görevlileri, iskeletleri topladı. İskeletlerden alınan örnekler Adli Tıp Kurumuna gönderilecek.

Mahalledeki bazı yaşlı vatandaşlar ise toplu mezarın Ermeniler tarafından katledilen Müslümanlara ait olduğunu söylediler. Bazı vatandaşlar ise kazı yapılan alanın daha önce şehitlik olduğunu öne sürdüler.

Deniz BAŞLI/ARDAHAN, (DHA)