Aklın yolu birmiş!

Artvinli Kenan Yılmaz ve Galli Kerry Donnelly, evlerinin önündeki hız tutkunlarını durdurmak için kurnazca yöntemler geliştirdi

Aklın yolu birmiş!

POSTA İNTERNET
Artvin'in Borçka ilçesinin bir köyünde, evinin önündeki toprak yoldan geçen araçların ortalığı toza dumana katması yüzünden pencerelerini bile açamayan Kenan Yılmaz isimli vatandaşın kendine has çözümü haberlere konu olmuş ve çok ilgi çekmişti.

Alaca köyünde yaşayan Yılmaz, televizyon tamircisinden 3 adet çalışmayan televizyon satın almış ve bunları yola döşemişti. Yoldan geçen otomobiller ise bu televizyonları hız kontrolü için kurulmuş MOBESE sistemi sanıp hızlarını düşürmeye başlamış; böylece Kenan Yılmaz'ın da dertleri son bulmuştu.

BİN 500 STERLİNE ALDI

Güney Galler'de de, araçların mahalleden çok hızlı geçmesi nedeniyle büyük sorunlar yaşayan Kerry Donnelly adlı adam, benzer bir çözüm buldu... Artvinli vatandaşın tekniğinden mi esinlendi bilinmez, Kerry Donnelly, eBay açık artırma sitesinden, bin 500 sterlin karşılığında, daha önce polis aracı olarak kullanılmış bir van satın aldı.

Daha sonra bu aracın etrafına sarı-siyah bant çekip, arka kapının üzerine de, hız kamerası görünümde bir resim yapıştırdı. Gizli radar aracı şeklindeki bu vanı, sürekli hız limitinin aşılması sonucu can tehlikesinin yaşandığı mahalleye park eden 3 çocuk babası Donnelly, artık buradan hızla geçen sürücülerin, bu 'kamerayı' gördüklerinde anında sürat düşürdüğünü ve kendilerinin de böylece rahat ettiğini söylüyor.

KANUN İHLALİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Güney Galler polis yetkilileri de pratik zekalı bu adamın, kendince geliştirdiği bu yöntemle hiçbir kanunu ihlal etmediğini belirtiyor...

POSTA İNTERNET

>> İŞTE ARTVİNLİ'NİN ÇÖZÜMÜ