Ak Parti'den bu fotoğrafa açıklama

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, Rize'deki bir HES protestosunda güvenlik güçlerince dövülen ve Kılıçdaroğlu tarafından fotoğrafları CHP grup toplantısında gösterilen Havva Bir'le ilgili olarak, 'İster başı açık ister kapalı olsun kim benim bacımı saçından tutup sürüklemişse o hareketin bana yapılmış olduğunu söylemek isterim' dedi

Ak Parti'den bu fotoğrafa açıklama

AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik, düzenlediği basın toplantısında şöyle konuştu:

Rize’deki bir HES dolayısıyla gündeme olan bir konuya da açıklık getirmek isterim. HES inşaatının kendilerinin zarar verdiğini düşünen bazı vatandaşlarımız karşı çıkıyorlar. Bu protestolar karşısında bazı vatandaşların dövüldüğü bilgisi verildi. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun grup toplantısında değindiği konu hakkında şunu söylemek isterim.

'ORADAKİ HES İNŞAATI DURDURULDU, AMA KILIÇDAROĞLU İSTEDİĞİ İÇİN DEĞİL
'

İster başı açık ister kapalı olsun kim benim bacımı saçından tutup sürüklemişse o hareketin bana yapılmış olduğunu söylemek isterim. Havva Bir bacımıza da geçmiş olsun dilerim.  Vandallara değil halisane niyetlerle protesto yapan vatandaşımız kaba kuvvetten zarar gördüyse biz onları sahipleniriz. Şimşirli Köyü’ndeki HES inşaatı durdurulmuştur. Sayın Kılıçdaroğlu istediği için değil Sayın Başbakan’ın da uzun süredir takip ettiği bir konuydu.