Aboubakar'a rekor ceza verilecek mi? Fikret Orman açıkladı

Beşiktaş'ta Vincent Aboubakar'ın, Olympiakos maçından sonra Antalyaspor maçında da kırmızı kart görmesiyle ilgili "rekor ceza geliyor" haberlerine Fikret Orman açıklık getirdi

Aboubakar'a rekor ceza verilecek mi? Fikret Orman açıkladı
114. yıldönümünde Akatlar Mehmet Üstünkaya Sosyal Tesisleri'nin açılışını yapan ve oldukça keyifli olan Başkan Fikret Orman, Antalya'ya gidemeyen yönetici arkadaşları ile beraber maçı izlemiş ve Aboubakar'ın gördüğü kırmızı karttan sonra çileden çıkmıştı!

Takımın istenilen şekilde oynamasa da galip geleceğine inanan Fikret Orman ve yöneticiler, teknik direktör Şenol Güneş'in hamleleri ile beraber üstünlüğü ele alıp galibiyet golünü atacaklarını konuşurlarken, Aboubakar'ın 3 günde 2. kırmızı kartı görmesiyle şok olmuşlar ve hemen başarılı golcüye ağır bir ceza vermeyi kararlaştırmışlardı.
 

FİKRET ORMAN DOĞRULADI


Beşiktaş için kritik iki maçta kırmızı kart görerek takımı yalnız bırakan Aboubakar için Futbolun Zirvesi'nde açıklamalarda bulunan Orman, "Kulübün bazı disiplin kuralları var. Eğer bu kuralları ihlal eden bir hata yaparsanız, prim aldığınız gibi ceza da alırsınız. Gerekeni yapacağız" ifadelerini kullandı.
 

PEKİ CEZA NE KADAR OLACAK?


Dinamo Kiev maçında da kırmızı kart görmesine rağmen affettikleri Aboubakar'ın Olympiakos maçı ile beraber sorumsuzca hareket etmeye başladığını ve takıma çok büyük zarar verecek davranışların içine girdiğini belirten yöneticiler, cezanın alt sınırını 500 bin Euro olarak belirledi.

Üç maçta gördüğü kırmızı kartların ayrı ayrı cezalandırılarak daha da artırılmasını isteyen bazı yöneticiler de rakamın kırmızı kart başına 250 bin Euro olarak belirlenmesini istedi. Bu teklifin kabul edilmesi halinde Kamerunlu oyuncunun 3 kırmızı kart için 750 bin Euro'ya varan bir cezaya çarptırılma ihtimali de bulunuyor.
 

KALMASI İMKANSIZ OLMAYA BAŞLADI


Bu arada 3 günde 2 kırmızı kart görerek bu alandaki ender rekorlardan birine ortak olan Vincent Aboubakar'ın sezon sonunda opsiyonunun kullanılma ihtimali de oldukça azaldı.

Yönetim Kurulu üyeleri artık Aboubakar'ın gelecek sezon için kadroda düşünülmesinin çok çok düşük bir ihtimal olduğunu ve yerine santrafor arayışının en kısa sürede başlaması gerektiğini de bu akşam tartışmaya açtılar.

Yapılacak ilk yönetim kurulu toplantısında Aboubakar'a verilecek cezanın yanı sıra önümüzdeki sezonki durumu da masaya yatırılacak. Ancak Kamerunlu oyuncunun bonservisinin alınmasını isteyen yönetici hiç kalmamış gibi görünüyor.