ABD'den Tekno Askerler İçin Yatırım

Amerikan ordusu bilim kurgu filmlerinde sık sık görülen geleceğin askerleri konseptini gerçekleştirmek için adımlar atmaya devam ediyor. İşte bu uğurdaki rekor yatırım.

ABD'den Tekno Askerler İçin Yatırım

Yıllardır bilim kurgu filmerinde halka tanıtılan, geleceğin teknolojik askerleri yakın bir gelecekte gerçek olacak. Amerikan ordusu bu uğurda rekor bir yatırımda bulundu. Askeri amaçlı robot ve teknoloji üreten Elbit şirketiyle anlaşma masasına oturan Amerikan ordusu askerlerine üstün görüş sağlayacak miğferler için firmayla anlaşma imzaladı.

HUD adı verilen ve uçak pilotlarının kullandığı sistemi piyadeler için uygun hale getiren Elbit, önümüzdeki beş yıl boyunca ABD ordusundan 68 milyon dolar ödenek alacak. Gece görüşü dışında, hedef belirleme, dost ve düşman askerlerini seçme uzağı gösterme gibi özellikleri bulunan bu miğferler ilk önce pilotlara ve elit piyadelere dağıtılacak. Günümüzde kullanılan örneklerinin daha gelişmiş hali olacak bu miğferler sayesinde ordu askerlere görsel görev sunumları da yapabilecek. Daha fazlası için ShiftDelete.Net sitesini ziyaret edebilirsiniz.