86 yaşındaki Hanım Teyze hırsızları perişan etti!

Adıyaman'da, 86 yaşındaki Hanım Doğan, hırsızlık için evine girdiği ileri sürülen Dilek (34) ile Şahide Y. (29) kardeşleri, kürek sapıyla döverek engelledi. Yaşlı kadının dövdüğü şüpheli 2 kız kardeş, gürültüyü duyan vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen polisler tarafından gözaltına alındı

86 yaşındaki Hanım Teyze hırsızları perişan etti!

Olay, sabah saatlerinde Musalla Mahallesi’nde meydana geldi. Yalnız yaşayan Hanım Doğan, komşu ziyaretinin ardından döndüğü evinde hırsızlık yaptığını iddia ettiği Dilek ve Şahide Y. isimli kız kardeşler ile karşılaştı. Yaşlı kadın, bağırarak sesini komşularına duyurmaya çalışırken, kaçmasını engellemek istediği kız kardeşlere evde bulunan kürek sapıyla vurmaya başladı.

Yaşlı kadının darbeleriyle yaralanan 2 kız kardeş, bu sırada gürültüyü duyarak eve gelenler tarafından yakalandı. Hafif yaralanan Dilek ve Şahide Y., ihbar üzerine eve gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

Kız kardeşler polis tarafından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavilerinin ardından sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Mahir ALAN/DHA