80 bin doları böyle çöpe bıraktı!

Kadıköy'de bir parka gelen emekli kadın, içinde 80 bin dolar para bulunan çantayı bir çöp tenekesine bırakıp telefonla konuşarak uzaklaştığı görülüyor. Kadının torbayı bırakmasından saniyeler sonra bir kişi bırakılan çantayı alarak kayıplara karışıyor

80 bin doları böyle çöpe bıraktı!

Telefon’da kendilerini polis, savcı yada hakim olarak tanıtarak kandırdıkları vatandaşların para ve ziynet eşyalarını çalan dolandırıcıların son aylarda tahsilatlar sırasında banka havalesi uygulamasını bırakarak bir torba içinde "Çöp"e bıraktırma yöntemini uygulamaya başladıkları tespit edilmişti.

Adobe Flash Player Yükle

Şüphelilerin izledikleri bu yöntem güvenlik kameraları tarafından geçtiğimiz ay içinde saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde telefonla konuşarak Kadıköy’de bir parka gelen mağdur kadın H.E. önce bir banka oturuyor. Emekli olduğu öğrenilen H.E. telefonda kendisini "Komiser Murat" olarak tanıtan bir kişinin verdiği talimatlar gereği Beşiktaş’tan vapura binerek geldiği Kadıköy’deki bir parkta elindeki poşeti bankın yanında bulunan çöp tenekesine bırakıyor. Kadın daha sonra yine telefonla konuşarak banktan kalkıp hızla uzaklaşıyor. Kadının banktan kalkmasından kısa süre sonra 10 metre kadar yakında bekleyen bir kişi aynı çöp tenekesine bir şey atıyormuş gibi yaparak içinde para ve ziynet eşyaları bulunan çantayı alıyor ve oradan uzaklaşıyor.

Yetkililer, olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü sürdüğünü zanlıların yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirttiler.

Ali AKSOYER/İSTANBUL, (DHA)