40'ında polis müdahale etti!

Ali İsmail Korkmaz'ın hayatını kaybetmesinin 40. gününde Ali İsmail'in abisinin de katıldığı anma yürüyüşüne Armutlu Mahallesi girişinde polis müdahalesi oldu

40'ında polis müdahale etti!

Hatay'ın merkez Antakya İlçesi'nde toplanan yaklaşık 100 kişi 'Gezi parkı' protestolarında hayatlarını kaybedenler için yürüyüş yapmak istedi. Polis engeliyle karşılaşan gruba, biber gazı ve tazyikli suyla müdahale edildi.

Saat 21.30 sıralarında Armutlu Mahallesi'nde toplanan yaklaşık 100 kişi, ellerinde 'Gezi parkı' protestolarında hayatlarını kaybeden 5 kişinin fotoğrafının olduğu ve 'unutmadık unutturmayacağız' yazılı pankartla Gündüz Caddesi'ne doğru yürüyüşe geçti.

Aralarında 'Gezi parkı' protestolarında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın ağabeyi ve ablasının da bulunduğu grup, Gündüz Caddesi girişinde polis engeliyle karşılaştı.

Grubun dağılması yönünde anonslar yapan polis, grubun dağılmaması üzerine TOMA'larla tazyikli su sıkarak ve biber gazı atarak müdahalede bulundu. Dağılan grup Armutlu Mahallesi girişinde tekrar bir araya gelip barikatlar kurarak ateşe verdi.

ÇATIŞMALAR SONA ERDİ

Hatay’ın merkez Antakya İlçesi’nde toplanan yaklaşık 100 kişi ’Gezi parkı’ protestolarında hayatlarını kaybedenler için yürüyüş yapmak istemesi sonucu çıkan olaylar yaklaşık 2.5 saat sonra sona erdi.