361'inci hırsızlığında tutuklandı!

İstanbul'da çalıntı lüks otomobille dolaşırken yakalanan Serdar K.'nın azılı hırsız olduğu ortaya çıktı. Daha önce hırsızlıktan 360 kez gözaltına alındığı belirlenen ve hakkında 4 ayrı hırsızlık nedeniyle kesinleşmiş 15 yıl hapis cezası bulunan Serdar K.'nın arandığı ortaya çıktı

361'inci hırsızlığında tutuklandı!

Asayiş şube müdürlüğüne bağlı ekipler önceki gün Ataşehir’de lüks bir otomobille dolaşan şüpheli bir kişiyi görerek durdurdu. Yapılan kontrollerde lüks aracın çalıntı olduğu ve sahte plaka takıldığı tespit edildi. Bunun üzerine gözaltına alınan otomobili kullanan Serdar K. Gözaltına alındı.  Hırsızlık Büro Amirliğine getirilen şüpheli Serdar K.’nin azılı bir hırsız olduğu ortaya çıktı.

Kayıtlar üzerinde yapılan incelemede Serdar K.’nın daha önceden hırsızlık suçundan tam 360 kez gözaltına alındığı belirlendi. Son olarak Kocaeli’nde 2013 yılında lüks otomobiller kullanarak hırsızlık yapan bir şebekeye yönelik operasyonda gözaltına alınan Serdar K.’nın bir süre cezaevinde yattıktan sonra tahliye edildiği belirlendi.

Şüpheli Serdar K.’nın tahliyesinin ardından yargılandığı 4 ayrı hırsızlık suçu dosyasından toplam 15 yıl hapis cezasının Yargıtay tarafından onandığı ve tekrar polis tarafından aranmaya başlandığı öğrenildi.

Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli Serdar K. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Ali AKSOYER/DHA