11 yaşında katil oldu!

Konya'da 11 yaşındaki M.C.Y., büfe işleten amcası Ahmet Yıldırım'ı tost yüzünden çıkan tartışma sırasında döven Harun Ergül'ü sırtından bıçaklayarak öldürdü

11 yaşında katil oldu!

Olay, Fevzi Çakmak Mahallesi'nde meydana geldi. Ortaokul 1’inci sınıf öğrencisi M.C.Y., bugün okula gitmeyip, büfe işleten amcası Ahmet Yıldırım’ın yanına gitti. M.C.Y., amcasına yardım ettiği sırada, büfeye gelen hamallık yapan Harun Ergül, tost siparişi verdi. Siparişini alan Harun Ergül, tostu beğenmediğini söylemesi üzerine Ahmet Yıldırım’a tepki gösterdi.Çıkan tartışmada sinirlerine hakim olamayan Ergül ve Yıldırım, birbirine girdi.Durumu fark eden çevredekiler kavgayı ayırdı.

Büfeden ayrılan Ergül, 4 yakınını alıp tekrar büfeye geldi. Büfenin önünde duran Ahmet Yıldırım’a saldıran Ergül ve yakınları, Yıldırım’ı, döverek büfenin içine soktu. Bu sırada büfenin içinde bulunan M.C.Y. de aradan sıyrılıp, eline geçirdiği bıçağı Ergül’ün sırtına saptadı. Kanlar içinde kalan Ergül, yakınları tarafından hastaneye kaldırıldı. Ergül, burada yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi. Olay anı ise işyerinin güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

Ergül’ün öldüğünü öğrenen yakınları, büfeye tekrar gelip, Yıldırım ve yakınlarına saldırmak istedi. Bu sırada olay yerinde bulunan polisin müdahalesine rağmen olayı duyup büfeye gelen Yıldırım’ın yeğeni Adem Yıldırım, karnının sol tarafından bıçaklandı. Polis, kanlar içinde kalan Adem Yıldırım’ı, otomobiliyle hastaneye götürmek için yola çıktı. Yaralı Adem Yıldırım, yolda ambulansa alınarak Meram Tıp Fakültesi’ne kaldırıldı. Şüpheliler ise olay yerinden uzaklaştı. Yaralı Yıldırım, kendisini daha önceden tanıdığı Harun Ergül’ün yeğeni olan Y.E.’nin bıçakladığını öne sürdü.

'BIÇAĞI SIRTINA SAPLAYIP ÇIKARDIM'

İfadesi alınmak için polis merkezine götürülen 11 yaşındaki M.C.Y.’nin ise ilk ifadesinde, "Amcamı dövüyorlardı, ben de bıçağı Harun Ergül’ın sırtına saplayıp çıkardım" dediği öğrenildi. Polis diğer şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

DHA