"10 milyonu getirin aday olmayayım"

Orduspor Kulübü Başkanı Nedim Türkmen, olağanüstü kongrede başkan adayı olmak isteyenlerin, Orduspor'un ciddi bir kulüp olarak mevcudiyetini devam ettirebilmesi ve geleceği için kulübün kasasına 10 milyon lira koymaları durumunda, yeniden aday olmaktan vazgeçeceğini bildirdi.

Türkmen, mor-beyazlı kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada, kamuoyunda kendisine yönelik eleştirilere cevap verdi.

Başkan Türkmen, 2009 yılında göreve geldiği günden bugüne Orduspor’da yaşanan değişim ve elde edilen başarıların ortada olduğunu belirterek, şöyle devam etti:
"Daha önce de camiamıza yaptığım yazılı açıklamamda belirttiğim üzere, 5 yıllık görev süremde elimden geldiğince Orduspor’u daha yukarılara çıkartmak için var gücümle mücadele ettim. Bu yorucu 5 yılın ardından Orduspor’da bir görev değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşünerek devam etmeme kararı aldım ancak devam etmeme kararımın ardından, Orduspor başkanlığı için resmi bir adayın çıkmaması, aday olacağını belirten isimlerin de kulübümüzün tüzüğü gereği aday olamaması, kamuoyunda Orduspor’un sahipsiz kalacağı yönünde bir havanın oluşmasına sebep olmuştur."

"Adaylığım farklı yorumlanıyor"

Yeniden aday olmasının farklı yorumlandığını ifade eden Türkmen, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Ordusporumuzun mevcut durumu ve geleceğiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanımız ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda yeniden aday olarak Orduspor için hizmete devam etmeye karar verdim. 5 yıllık yorucu bir dönemin ardından almış olduğum devam kararı kesinlikle Orduspor’u yeniden hak ettiği yere ulaştırmak adına alınmış bir karar olmasına rağmen, bazı kesimler tarafından farklı yorumlanmaktadır. Hatırlatmak isterim ki Orduspor Kulübü ciddi bir kurumdur ve Ordu’nun en büyük markasıdır.

Ordusporumuzun kulüp tüzüğünde başkan adayı olabilecek kişilerle ilgili yazılı maddeler gayet açık ve nettir. Aday olduğunu belirten insanların bu maddeleri görmezden gelmemesi ve bu doğrultuda kamuoyuna açıklamalar yapması gerekmektedir."

"10 milyon getirip koysunlar"

Nedim Türkmen, Orduspor’a başkan adayı olmak isteyenlere çağrıda bulunarak, şunları kaydetti:
"Birçok kulüpten daha az harcama yapmamıza rağmen kulübümüzün başarısı için geçtiğimiz sezon 8 milyon TL’lik bir ödeme yaptığımızı hatırlatmak isterim. Şimdi aday olmak isteyen arkadaşlara seslenmek istiyorum. Orduspor’a başkan olmak istiyorlarsa, Orduspor’un ciddi bir kulüp olarak mevcudiyetini devam ettirebilmesi ve geleceği için kulübün kasasına 10 milyon TL getirip koysunlar, ben hemen yeniden aday olmaktan vazgeçeceğim. Kamuoyunun aday olan kişilerin ciddiyetini ve samimiyetini görmesi gerekmektedir. Eğer ki Orduspor Kulübüne başkan olmak ve Orduspor’u daha yukarılara taşımak istiyorsak, bunun için gerçekçi olmamız ve bu doğrultuda hareket etmemiz gerekiyor."

AA